۶ نوع از بهترین پسته ایرانی

پسته ایرانی

مغز پسته ایرانی با طبع گرمی که دارد می‌تواند نیروی بالا و مواد مغذی مناسبی را به شما هدیه دهد که این جریان در بین عموم نیز شناخته شده است که پسته برای تقویت عمومی بدن الزامی است، این مغز خوشمزه در کنار ده ها خواص می‌تواند به عنوان یک ماده مولد خون و محرک نیروی های فعال در بدن عمل کند.

درخت پسته ایرانی

پسته ایرانی معمولا در سمت جنگل های انبوه شمال شرق ایران کشت می‌شود که تنها در کشور ما چیزی حدود 60 نوع مختلف پسته نر و ماده وجود دارد. در بین پسته های ایرانی گسترده ترین و معروف ترین آنها پسته فندقی و پسته کله قوچی است که در ادامه بطور دقیق تر به آنها میپردازیم.

ریشه درخت پسته‌ایرانی به شکل عمودی و محوری قرار گرفته و تا عمق بیشتر از دو متر در داخل خاک فرو می‌رود. ریشه درخت پسته چندان قدرتی در تولید ریشه های فرعی ندارد، در نتیجه نسبتا ضعیف است و با قطع انتهای ریشه ممکن است کل درخت خشک شود.

روش های کاشت پسته ایرانی

کاشت نهال پسته ایرانی با روش های زیر انجام می‌شود:

  • کاشته نهال در کیسه های پلاستیکی و موارد مشابه
  • کاشت نهال در زمین اصلی
  • کاشت نهال در خزانه

آجیل و خشکبار

1- پسته کله قوچی

مغز این پسته به درشت و فندقی بودن شهرت دارد که جزء و محبوب ترین پسته های داخلی است. زمان برداشت این پسته از حدود دهه دوم شهریور شروع و جزء پسته های «زودگل» نیز محسوب می‌شود.

2-پسته اوحدی «فندقی»

پسته ایرانی اوحدی نیز یکی از مهم ترین ارقام تجاری در زمینه پسته ایرانی است که با اکثر مناطق پسته کاری نیز سازگاری دارد، تا حدی که حدود 70 درصد از باغات پسته داخلی را در بر گرفته است. زمان برداشت این پسته از حدود دهه اول شهریور آغاز می‌شود.

3-پسته احمدآقایی

این نوع پسته جزء پسته های صادراتی و پرطرفدار در کشور هایی نظیر یونان و هند است. رنگ این پسته مایل به سفید است و دارای مغزی قرمز رنگ می‌باشد. این مدل در دسته پسته های «متوسط گل» و «دیررس» قرار می‌گیرد.

4-پسته قزوینی

محل پرورش پسته قزوینی را می‌توان از نامش حدس زد؛ این پسته با نام پسته کله بزی نیز شهرت دارد. همچنین از دیگر مواردی که این نوع پسته ایرانی  به آن معروف است تعداد میوه های بالا در خوشه هایش است. این پسته در اواسط مرداد برداشت می‌شود و در دسته پسته های «زودرس» قرار می‌گیرد.

آجیل و خشکبار

5-پسته شاه پسند دامغان

این پسته ایرانی را می‌توان به عنوان معروف ترین پسته منطقه دامغان دانست. پسته شاه پسند دارای شکلی بادامی است و برگ های درخت آن نیز به صورت مرکب 3 برگچه‌ای می‌باشند. پسته شاه پسند دامغان در دسته پسته های «دیرگل» و «متوسط رس» قرار می‌گیرد که در حدود دهه دوم شهریور فصل برداشت آن آغاز می‌شود.

اشتراک گذاری:

Share on whatsapp
Share on telegram
Share on facebook
Share on twitter
Share on pinterest
Share on linkedin

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

2 + دوازده =

مقالات مرتبط

آجیل مشکل گشا

آجیل مشکل گشا

آجیل مشکل گشا با ترکیب برخی اجزای آجیل ساخته می‌شود. این نوع آجیل مطابق یک سنت دیرینه بسته‌بندی‌شده و میان مردم پخش می‌شود. آجیل‌ها یا

ادامه مطلب
انجیر خشک

انجیر خشک

انجیر خشک یکی از مفیدترین و مغذی‌ترین خوراکی‌هایی است که حضور آن در سبد غذایی موجب تقویت قوای جسمی می‌شود. طعم شیرین میوه انجیر استفاده

ادامه مطلب
انواع ویتامین در آجیل

انواع ویتامین در آجیل

در میان انواع مختلف تنقلات، هیچ‌یک به‌اندازه دانه‌های آجیل مفید و مغذی نیستند. آجیل یک خوراکی ارزشمند است که علاوه بر خاصیت مولتی ویتامینه، دارای

ادامه مطلب
تخمه آفتابگردان

تخمه آفتابگردان

تخمه آفتابگردان یکی از محبوب‌ترین تنقلات و خوشمزه‌ترین دانه‌های خوراکی است که مصرف آن برای بدن فواید بسیاری دارد. ازآنجایی‌که طبع این دانه خوراکی گرم

ادامه مطلب
راهنمای خرید آجیل خوب

راهنمای خرید آجیل خوب

آجیل یکی از محبوب‌ترین تنقلات در میان ایرانی‌هاست. باوجوداینکه همه ما در طول عمر خود بارها آجیل خریده‌ایم، اما ممکن است هنوز ندانیم مشخصات یک

ادامه مطلب
کمک نیاز دارید? چت از طریق واتساپ