بهترین آجیل برای بدنسازی

آجیل برای بدنسازی

طبق تحقیقات صورت گرفته در مدت طولانی، به این نتیجه رسیده ایم که آجیل ها برای بدن بسیار مفید و موثر است. البته اگر به میزان درست از آن استفاده شود. همچنین آجیل برای بدنسازی و ورزشکاران بسیار سودمند و مفید است.

کسانی که به بدنسازی می روند، حتما در برنامه رژیم غذایی، مصرف آجیل ها را در اولویت قرار دهند. اگر شما به طور جدی ورزش بدنسازی را شروع کرده اید، حتما آجیل هایی که سرشار از پروتئین هستند را استفاده کنید. زیرا آجیل ها با پروتئین بالا به رشد و ترمیم سلول ها کمک می کنند.

بهترین آجیل برای بدنسازی که از پروتئین بالایی برخوردار هستند، عبارتند از بادام زمینی، پسته، بادام درختی، بادام هندی، گردو و فندوق. توصیه می کنیم، حتما این آجیل ها را در برنامه رژیم غذایی خود داشته باشید و به مصرف میزان ایده آل آن ها بپردازید، تا سلامت بدنتان را تضمین کنید.

بهترین زمان مصرف آجیل برای بدنسازی

قبل از ورزش باید به خوردن آجیل ها با پروتئین بالا اقدام کنید. به هیچ وجه قبل از کلاس های سخت ورزش، غذا های پر چرب و سنگین نخورید.

متخصصان تغذیه همیشه توصیه می کنند، قبل از کلاس های ورزش به مصرف میان وعده های سبک بپردازید تا انرژی کافی داشته باشید.

اگر شما عادت دارید در روز به ورزش بروید، بهتر است ظهر را انتخاب کنید و حتما به خوردن وعده ناهار سبک اقدام کنید. اگر شما علاقه دارید صبح اول وقت به ورزش بروید، قبل آن صبحانه میل کنید.

آجیل و خشکبار

در هر شرایط و زمانی شما باید قبل ورزش،  موادی که سرشار از پروتئین، چربی و کربوهیدارت ها هستند را بخورید. با شرایط گفته شده می توان گفت که آجیل ها دارای تمام خواص گفته شده می باشند.

پس نتیجه می گیریم که آجیل برای بدنسازی بسیار مفید و موثر است. به این ترتیب از خوردن آن دریغ نکنیم.

برخی از  ورزشکاران به علت بالا بودن کالری آجیل، از خوردن آن پرهیز می کنند.

در واقع مصرف آجیل به ورزشکاران انرژی و قدرت می دهد و مانع از خستگی آن ها، حین ورزش می شود.

برخی از انواع آجیل برای بدنسازی

گردو بهترین آجیل برای بدنسازی می باشد، زیرا دارای چربی امگا 3 بوده و در حین ورزش به شما قدرت و نیرو می دهد. همچنین به خاطر برخورداری از خواص ضد التهابی، مانع بروز مشکلات مفصلی می شود.

پروتئین موجود در آجیل ها ، بعد از انجام ورزش و حرکات سخت، برای ترمیم ماهیچه ها کمک می کند.

مغز آجیل ها به خاطر دارا بودن کربوهیدارت ها به تامین انرژی سیستم عضلانی شما کمک می کند.

به همین خاطر خیلی دیر احساس خستگی خواهید کرد. بهترین و  مفید ترین آجیل برای بدنسازی و تسریع این عمل، فندوق است و نقش به سزایی دارد.

بادام دارای خواص و ویتامین های زیادی است که هر چه قدر از آن بگوییم باز هم کم است.

بادام متابولیسم را افزایش می دهد، به این ترتیب سوخت و ساز بدن نیز بالا می رود. توصیه می کنیم، به طور دائم، ورزشکاران شیر بادام مصرف کنند تا عضلات آسیب دیده آن ها، بهبود یابد.

همان طور که می دانید آجیل دارای خواص درمانی بسیاری است البته با توجه به نوع آجیل این خواص با هم فرق می‌کنند. برای آشنایی بیشتر در این خصوص مقاله خواص درمانی آجیل را نیز مطالعه بفرمایید.

آجیل و خشکبار

اشتراک گذاری:

Share on whatsapp
Share on telegram
Share on facebook
Share on twitter
Share on pinterest
Share on linkedin

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مقالات مرتبط

کمک نیاز دارید? چت از طریق واتساپ