محل مناسب نگهداری آجیل کجاست؟

وقتی شما آجیل می‌خرید، باید بدانید که اگر در نگهداری از این خوراکی مراقبت‌های لازم را به عمل نیاورید باعث می‌شوید که هم این خوراکی خواصش را از دست بدهد و همچنین پس از مدتی طعم آن از دست می‌رود. انواع خشکبار را باید با توجه به وضعیتی که دارند در فصول سرد یا گرم در جای مناسبی قرار داد که بتوانیم در مدت زمان بیشتری از آن‌ها استفاده نماییم. در این مطلب با ما همراه باشید تا به شما درمورد محل مناسب نگهداری آجیل A suitable place to store nuts اطلاعت مهمی بدهیم.

پس از خرید آجیل چه کاری انجام دهیم؟

پس از اینکه از آجیل فروشی خرید نمودید، حالا نوبت این است که که خشکبار خریداری شده را آفت‌زدایی کنید.
به طور کلی آجیلی که می‌خرید اگر از فروشگاه‌های معتبر باشد، سالم است و نیازی به کار خاصی ندارد. اما اصولا متخصصین این امر معتقدند، بعد از خرید آجیل ابتدا آن‌ها را روی یک پارچه پهن کنید و در هوای آزاد قرار دهید تا اگر نم یا رطوبتی در آجیل وجود دارد خشک شود. سپس به مدت ۲۴ ساعت آن را در یخچال قرار دهید تا اگر آفتی به آن چسبیده است از بین برود.

محل مناسب نگهداری آجیل چگونه است؟

اگر می‌خواهید در فضای متعادل آجیل را نگه دارید، لازم است بدانید که این خوراکی را در قسمت‌هایی از منزل که گرم نیست نگه دارید، زیرا گرما آفت آجیل است و به سرعت موجب خراب و پوک شدن آن‌ها می‌شود. همچنین توجه داشته باشید که انواع آجیل باید در ظروف دربسته استریل نگهداری شود و از هرنوع خیسی، نم و رطوبتی به دور باشد تا کپک نزند.

آجیل را تا چه مدت می‌توانیم نگه داریم؟

محل مناسب نگهداری آجیل در طولانی مدت در فریزر است. اگر می‌خواهید آجیل را در دمای اتاق نگهدارید نمی‌توانید آن را در طولانی مدت سالم نگه دارید. اما اگر خشکبارتان را در فریزر نگدارید، می‌توانید تا ۶ ماه از آن‌ها میل نمایید.

چگونه آجیل در یخچال بوی بدی نگیرد؟

حتما خودتان هم به این موضوع برخورد کرده‌اید که وقتی برخی مواد غذایی را در یخچال قرار می‌دهید سریعا بو می‌گیرد و طعم آن برمی گردد. این موضوع درمورد آجیل بسیار بیشتر است. پس درمورد محل مناسب نگهداری آجیل باید این را بدانید که یخچال بهترین مکان برای این خوراکی است. اما اگر می‌خواهید بو نگیرد، لازم است آن را در کیسه‌ی پلاستیکی محکمی قرار داده و سپس در ظرف در بسته بگذارید که تا حد امکان از عوض شدن طعم آن جلوگیری شود.

مغزها را چگونه نگهداریم؟

نگهداری از مغزها با توجه به مواردی که گفته شد قواعد خاص خودش را دارد. به طور کلی دانستن این نکته ضروری است که مغزهای پوست کنده زمان ماندگاری کمتری نسبت به مغزهای پوست دار دارند. پس اگر می‌خواهید آجیل را در مدت زمان بیشتری نگهدارید، سعی کنید مغزهای با پوست را کنار بگذارید.

همچینن بخوانید: آیا آجیل با طبع گرم هم داریم؟ کدام آجیل برای مزاج من مفید است؟

چرا نباید آجیل‌های قدیمی را خورد؟

همانطور که می‌دانید انواع خوراکی‌ها تاریخ مصرف دارند و اگر از زمان مصرف آن‌ها بگذرد و دیگر تازه نباشد، نه تنها خوردن آن‌ها فایده ندارد بلکه مضر نیز می‌باشد.
افرادی که از آجیل‌های کهنه و مانده میل می‌کنند می‌گویند که با خوردن خشکبار مانده و آن‌هایی که تاریخ مصرفشان گذشته است دچار مشکلات روده و معده می‌شوند و حتی در بسیاری از افراد موجب به وجود آمدن مسومیت می‌شود. پس حواستان باشد که آجیل را تازه مصرف کنید و از خوردن انواع قدیمی آن خودداری نمایید.

جمع‌بندی

به طور کلی تمام مواد غذایی که ما به صورت روزمره در زندگی‌مان مصرف می‌کنیم، روش‌های نگهداری مخصوص به خودشان را دارند و اگر هرکدام از آن‌ها در حالت درست خود نگهداری نشوند به سرعت خراب شده و خاصیتشان را از دست می‌دهند. همانطور که دیدید این مطلب درمورد این بود که به شما بگوییم محل مناسب نگهداری آجیل کجاست و چطور می‌شود در مدت زمان بیشتری خشکبار و آجیل را در خانه نگهداری کرد. اگر دوست دارید درباره انواع آجیل ضد اشت‌ها بیشتر بدانید پیشنهاد می‌کنیم حتما این مطلب را هم بخوانید.

اشتراک گذاری:
نظرات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *